Jak jeździć?

Krok 1: zapoznanie się deską

Zwróć uwagę na budowę deski. Część na której się stoi, składa sie z taila oraz nose'a. Pamiętaj, że nose powinien byc zawsze przodem do kierunku jazdy.

Krok 2: zaczynamy

Postaw deskę na równej powierzchni. Poproś kolegę o pomoc przy pierwszych minutach nauki. Ustaw się przodem do deski, przytrzymaj kolegi i stań na desce. Pamiętaj, nose musi być zawsze przodem do kierunku jazdy. Gdy postawisz jedną nogę na nos'ie, drugą nogą odepchnij się, postaw ją na tailu i zacznij jechać. Pamiętaj, że im szybciej jedziesz, tym łatwiej będzie ci utrzymac równowagę.

Krok 3: rozpędzanie się

Podczas gdy zwykła deskorolka wymaga odpychania się nogą aby zyskać prędkość, rozpędzanie się na casterboardzie jest o wiele łatwiejsze. Wystarczy po prostu naprzemiennie poruszać nogami w przód i w tył. Im szybciej poruszasz nogami, tym szybciej będziesz jechał. Wymaga to trochę praktyki, ale po opanowaniu tego ruchu będziesz mógł poruszać się na desce szybko i bezproblemowo.

Krok 4: skręcanie

Skręcanie jest łatwe do nauczenia. Musisz pamiętać, że przednia noga odpowiada za kierunek skrętu, a tylna noga za jego kąt. Jeśli przechylisz przednią nogę do przodu, skręcisz w prawo, a jeżeli w przechylisz nogę do tyłu, skręcisz w lewo.

Krok 5: zatrzymywanie się

Chcąc zatrzymać deskę, po prostu z niej zeskocz. Ponieważ sama deska nie może balansować, zatrzyma się.